PomníkyDobové dokumentyRok vypuknutí spolupráce

Pomníky 1. světové války

 

Abecední seznam pomníků na mapě

Na mapě je celkem 593 pomníků.

B zpět ↑
Bakov nad Jizerou
Bechyně
Bělkovice-Lašťany
Bělušice
Benešov
Benešov u Prahy
Bernartice
Bezděkov
Bílovice
Bítouchov u Semil
Blatná
Bobrová
Boleradice
Borač
Borovany
Borovník
Boršice
Boršice u Blatnice
Boršov nad Vltavou
Boskovice
Bošice
Boží Dar
Brandýs nad Labem [1] [2] [3]
Branná /u Třeboně/
Brloh
Brník
Brno [1] [2] [3]
Brodek u Přerova [1] [2]
Brumov
Bruntál
Břest
Břestek
Budětsko
Budišovice
Buchlovice
Bulánka
Bylany
Byňov
Bystré ,okres Svitavy
C zpět ↑
Cerhovice
Císařov
Č zpět ↑
Čáslav [1] [2]
Čejkovice – Hluboká nad Vltavou
Čekanice
Čermná
Černá v Pošumaví
Černovice
Černvír
Červená Řečice
Česká Lípa [1] [2]
České Budějovice [1] [2] [3] [4] [5] [6]
České Budějovice, Suché Vrbné
Český Krumlov
Český Těšín
Češnovice
Češov - Liběšice
Čimelice
Činěves
Čkyně
D zpět ↑
Dalečín
Davle
Děčín [1] [2] [3] [4] [5]
Dlouhá Třebová
Dlouhá Ves
Dobré Pole
Dobruška
Dobříkov
Dolánky u Turnova 9
Dolany
Dolní Bousov
Dolní Břežany
Dolní Čepí
Dolní Habartice
Dolní Krupá
Dolní Libochová
Dolní Loučky
Dolní Loučky-Chytálky
Dolní Město
Dolní Prysk U Kamenického Šenova
Dolní Slověnice [1] [2] [3]
Domamil [1] [2]
Dománovice
Drahelčice
Drahotěšice
Drachkov
Dřetovice
Dříteň
Dubičné
Dubné
Dunajovice
Dzbel
F zpět ↑
Frenštát pod Radhoštěm
Frýdlant v Čechách [1] [2] [3]
Frymburk
G zpět ↑
Gorica - Slovinsko
Grund - Rakousko
Guntersdorf - Rakousko
Guvia - přístav na ostrově Korfu, Řecko
H zpět ↑
Halámky
Harrachov
Hartmanice [1] [2]
Havlíčkova Borová
Herálec
Heřmaň
Hlízov
Hluboká nad Vltavou
Hluboké Mašůvky
Hluk
Hodonín u Kunštátu
Hojná Voda
Horní Bečva
Horní Bradlo
Horní Branná
Horní Bříza
Horní Chvatliny
Horní Planá
Horní Slověnice
Horní Tříč
Hořátev
Hořepník
Hostouň
Hradenín
Hradištko
Hradištko I.
Hranice IV - Drahotuše
Hrdějovice
Hrubá Skála
Hrubá Vrbka
Hrubá Vrbka - Kuželov
Hrusice
Hukovice
Humpolec
Hůrky
Hůry
CH zpět ↑
Chlaponice
Choceň
Chocerady
Chotouň
Chotutice
Chotýčany
Chrást
Chrášťany
Chropyně
Chrudim
Chřibská
Chudeřice
Chvaletice-Hornická čtvrt
Chvojenec
Chyšky 96
Chýšť
J zpět ↑
Jablonec nad Jizerou
Jablonec nad Nisou
Jakubov u Moravských Budějovic
Jalubí
Jamné u Tišnova
Jámy
Jedovnice
Jenišovice
Jesenice
Jesenice u Sedlčan
Jesenný
Jilem
Jilemnice [1] [2]
Jimramov
Jivno
K zpět ↑
Kadov - Sněžné
Kalynivka - Ukrajina
Kamenice nad Lipou
Kamenický Šenov [1] [2]
Karlík u Dobřichovic
Kerhartice
Kitzbühel - Rakousko
Kladky
Kladno
Klášterec nad Orlicí
Kleštěnice
Kolín [1] [2]
Konecchlumí
Konice
Konice - Čunín
Korouhev
Koroužné
Kořenec
Kostelany nad Moravou
Kouřim
Kovanice
Kovářov
Kozlovice
Kozojedy
Kožichovice
Kožlany
Kožlí u Čížové
Kralupy nad Vltavou
Krásná
Krásné
Krtely
Krychnov
Křečhoř
Křemže
Křenovice
Křičov
Křídla
Křižanov
Kšely
Kudlovice
Kunžak
Kuřim
Kutná Hora [1] [2]
Květinov
Kyselovice
L zpět ↑
La Cluse-et-Mijoux - Francie
Labergement-Sainte-Marie - Francie
Lažany
Ledce u Plzně
Ledčice
Lenora
Les Hôpitaux-Neufs - Francie
Letonice
Lhenice
Lhotice
Lhotky
Libčice nad Vltavou [1] [2]
Liberec
Líbeznice
Libice nad Cidlinou
Libníč
Libodřice [1] [2]
Lichendorf - Rakousko
Linz - Rakousko
Lipany
Lísek - Lhota
Lišany
Lišov
Lomnice
Lomnice nad Popelkou
Lstiboř
Lubě
Lučice
Ludíkov
Luká
Luková
Luštěnice
Lužec nad Cidlinou
Lysice
M zpět ↑
Malá Víska
Malá Vrbka
Malbuisson - Francie
Malé Kyšice
Malešov
Malotice
Mariánské Lázně
Markvartice - Příchvoj
Martinice v Krkonoších
Medlovice
Mělník
Měník
Městec Králové
Městečko Trnávka
Měšice
Mezno
Míkovice
Mikulčice
Milevsko
Minice
Mirošov
Míškovice
Mladotice
Mlázovice
Modlany
Mojné
Moravec
Mrzkovice
Mšeno
Mšeno Ráj
Myšenec
N zpět ↑
Nedabyle
Nedachlebice
Němčice
Nepolisy
Netolice
Neveklov
Nicov
Níkovice
Niva
Nivnice
Nížkovice
Nová Ves u Chotěboře [1] [2]
Nové Dvory
Nové Homole
Nové Kestřany
Nové Město na Moravě
Nové Město na Moravě - Slavkovice
Nové Smrkovice
Nové Vráto
Nový Bor [1] [2] [3] [4] [5]
Nový Bydžov [1] [2]
Nový Hradec Králové
Nový Hrozenkov [1] [2]
Nový Jičín
Nový Jimramov
Nový Svět
Nuzířov
O zpět ↑
Ohaře
Oleška
Olomouc
Ořechov
Osek
Osová Bítýška
Ospělov
Ostrava [1] [2]
Ostrolovský Újezd
Ostrov u Macochy
Ostrožská Lhota
Ostružno
Ostřetín
P zpět ↑
Panenské Břežany
Panenský Týnec
Paseky nad Jizerou
Pašinovice
Pavlíkov
Pechova Lhota
Peruc
Písařova Vesce
Pístina
Plaňany
Plavy
Pňov - Předhradí
Pocoucov u Třebíče
Poděbrady - Kluk
Podhradí nad Dyjí
Podolí
Podolí u Uherského Hradiště
Pohořelice
Pohoří na Šumavě
Polnička
Poniklá
Poniklá - Přívlaka
Popovice
Praha 10 [1] [2] [3] [4]
Praha 12 [1] [2]
Praha 13
Praha 2
Praha 5
Praha 9
Praha 9 - Satalice
Prachatice
Prostějov
Protivín [1] [2]
Prusinovice
Přebozy
Předbořice
Předmíř
Přepeře nad Jizerou [1] [2]
Přešťovice
Příchovice
Přílepov
Přistoupim
Ptice
Pustověty
R zpět ↑
Radejčín
Radíkov
Radkov u Mor. Třebové
Radomyšl
Radovesnice II
Rajnochovice
Raková u Konice
Rapšach
Ratboř
Robousy
Rodkov
Rodnice nad Labem
Rohozec
Rohy
Rokycany
Rokytnice nad Jizerou [1] [2]
Ronov nad Doubravou
Roudnice nad Labem
Rozehnaly
Rozsochy
Rozstání
Rožná
Rožnov pod Radhoštěm
Růžová
Rváčov
Rychnov u Verneřic
Ř zpět ↑
Řečice
S zpět ↑
Sběř
Sendraž u Nového Města nad Metují
Sepekov
Skála
Skalice u České Lípy
Skalička
Skochovice
Skorotice
Skřivany
Slaník
Slavhostice
Slavíkov
Slavkov
Smetanova Lhota
Smidary
Spytihněv
Srubec
Sruby
Staré Město u Uherského Hradiště [1] [2]
Staré Smrkovice
Starý Bydžov
Starý Jičín
Stehelčeves
Strážek
Strážnice
Střevač
Střezetice
Studená - Horní Pole
Studená - Světlá
Studený u České Kamenice
Sušice
Sutom
Suttenbrunn - Rakousko
Svatá
Svatbín
Světnov
Svojek
Svratka
Sylvárův Újezd
Synalov
Š zpět ↑
Šaplava
Šárovcova Lhota
Šebrov
Šenov
Ševětín
Škrdlovice
Šluknov [1] [2]
Štěchovice
Štěpánov nad Svratkou
T zpět ↑
Tábor [1] [2]
Tanvald
Teplice [1] [2]
Toušice
Trhové Dušníky
Trnava
Trubín
Třebětice u Dačic
Třebovle
Třebovle - Hlaváčova Lhota
Tři Dvory
Tučapy
Tupadly
Tupesy
Turnov - Malý Rohozec
Týn nad Bečvou
Týn nad Vltavou
Týnec
Týnec nad Labem
U zpět ↑
Údraž
Uherské Hradiště
Uherské Hradiště - Mařatice
Uherský Brod
Uhlířská Lhota
Úholičky
Úhonice
Uhřice
Ujčov, pošta Nedvědice
Újezdeček
Úmyslovice
Unhošť
Úsilné
Úvalno
V zpět ↑
Valchov
Včelnička
Velechvín
Velenice
Velešín
Velké Hamry
Velké Hamry, Bohdalovice
Velké Meziříčí
Velké Přílepy
Velký Týnec
Veltrusy
Vepřová
Veselí nad Lužnicí [1] [2]
Veselý Žďár
Věž
Věžná
Vidonín
Vigantice
Vilémovice
Vinaře
Vinoř
Vír
Vitice
Vitín
Vlastibořice-Jivina
Vodňany
Vojtěchov - Lísek
Vraclav
Vráž u Písku
Vrbno pod Pradědem - Mnichov
Vrchotovy Janovice
Vršce
Vřesina
Vyskeř
Vysoká Lípa
Vysoké nad Jizerou [1] [2]
Vysoké nad Jizerou, Sklenařice
Vysoké Veselí
Vyšehořovice
W zpět ↑
Weitersfeld - Rakousko
Z zpět ↑
Záboří nad Labem
Zadražany
Zahájí
Zahořany
Zálší
Zásada
Zbraslavec
Zdice
Zibohlavy
Zlámanec
Zlatkov
Zlín
Zliv
Zruč nad Sázavou
Zubčice
Zubří
Zvole
Ž zpět ↑
Žabonosy
Žádovice
Žandov u České Lípy
Žáravice
Žarošice
Ždánice
Žďár nad Sázavou
Žďárná
Žďarské Chalupy
Ždírec nad Doubravou - Horní Studenec
Žehušice
Želetava
Železná
Železný Brod
Žeretice
Žerůtky
Žhery
Žimutice
Županovice

Na mapě je celkem 593 pomníků.

© Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského 2016